Dodany: 2011-12-23 13:28:10

 

Czym charakteryzują się gwintownice elektryczneBudowa domu czy nawet niewielki remont to poważna sprawa, jeśli w grę wchodzi wymiana instalacji kanalizacyjnej, elektrycznej lub gazowej. W domu wiele rzeczy zrobić możemy sami, ale te kwestie, ze względu na bezpieczeństwo nasze i otoczenia, należy powierzyć fachowcom. Poza tym nie każdy z nas dysponuje odpowiednimi narzędziami takimi jak gwintownice, przyrzynarki, zestawy kluczy i wkrętów czy mierniki napięcia.

 

Przy obróbce wszelkiego rodzaju prętów i rur stalowych czy tych z PCV, niezbędne będą na pewno gwintownice. Obecnie najpopularniejsze są te o napędzie elektrycznym, pozwalające na łatwe gwintowanie nawet elementów wykonanych z bardzo trwałego i twardego tworzywa, których obróbka ręczna mogłaby stanowić niejaki problem.

 

Gwintownice elektryczne charakteryzują się właśnie przede wszystkim sprawnością, szybkością i łatwością pracy z nawet opornymi materiałami. Ich znaczącym mankamentem jest za to niemożność użycia ich w sytuacjach gdy prądu na działce czy w mieszkaniu nie ma jeszcze lub chwilowo, a gwintując rury pod instalację elektryczną, pożyczać musimy prąd od sąsiada..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym charakteryzują się gwintownice elektryczne
Nick: