Dodany: 2011-12-23 13:47:22
 

Jak wykorzystać gwintownice Mając zamiar rozpocząć działalność w sektorze usług budowlanych, remontowych czy wykończeniowych, pomyśleć musimy nie tylko o zatrudnieniu wykwalifikowanej ekipy doświadczonych i solidnych pracowników. Nawet najlepszy majster bowiem nie zrobi nic, bez odpowiedniego sprzętu, dlatego wyposażenie ekipy jest równie ważne.

 

Jeśli wiemy, że podejmować się będziemy zleceń z zakresu wymiany i naprawy instalacji kanalizacyjnych, gazowych czy nawet elektrycznych, podstawowymi narzędziami jakie musimy zakupić będą między innymi: giętarki do rur, przyrzynarki, szlifierki czy gwintownice.

 

Gwintownice, jak sama ich nazwa wskazuje służą do gwintowania czyli nacinania odpowiedniego układu rowków. W przeciwieństwie do gwintownika, gwintownice odpowiadają za zewnętrzne powierzchnie rur i prętów. Można nimi wykonać nacięcia tylko na ich końcach. Zakres wykorzystania urządzeń takich jak gwintownice jest bardzo szeroki. W momencie dokonywania napraw w instalacjach kanalizacyjnych i gazowych, niezwykle ważna jest szczelność połączeń, którą uzyskać można przez ścisłe skręcenie ze sobą dwóch rur..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak wykorzystać gwintownice
Nick: