Dodany: 2013-05-06 14:35:07

 

Wentylacja pożarowaWentylacja pożarowa została stworzona z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa człowieka w momencie rozproszenia ognia w pomieszczeniach, w których powstaje uboczny produkt w postaci dymu, który powoduje duszności, zmniejszenie dopływu czystego powietrza, a w konsekwencji powoduje zgon.

 

Ponieważ klimatyzacja Lublin służy wymianie powietrza, to w takich przypadkach jej zastosowanie jest bezowocne. Wentylacja pożarowa natomiast ma szerokie zastosowanie w pomieszczeniach z dużą ilością przebywających tam ludzi, aby zminimalizować ryzyko niekorzystnego działania dymu. Są to zazwyczaj urzędy, instytucje państwowe, budynki użytku publicznego itp.

 

Klimatyzacja Lublin świetnie spisuje się w upalne dni, gdyż powietrze w danym pomieszczeniu zostaje oczyszczone i schłodzone, zwiększając tym samym komfort przebywania w nich. Klimatyzacja Lublin tym różni się od wentylacji pożarowej, że ma wbudowane filtry, które oczyszczają powietrze w naturalnych warunkach, zaś wentylacja pożarowa ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie sytuacja zagraża życiu ludzi z powodu powstania ognia..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wentylacja pożarowa
Nick: