Dodany: 2013-02-19 11:29:47

 

Na czym polega odwrócona osmozaW trakcie uzdatnianie wody warszawa musimy pozbyć się z niej kilku ważnych zagrożeń, które stanowią bardzo poważne zagrożenie dla czystości wody i jej przejrzystości. Jednym z przedostatnich etapów uzdatnianie wody warszawa jest np. odwrócona osmoza.

 

Zjawisko to polega na niczym innym jak na rozbiciu jednej substancji na dwa roztwory jest to możliwe, ale nie w każdym przypadku. Jeśli dany roztwór składa się z dwóch lub więcej substancji o różnej gęstości można z powodzeniem przeprowadzić uzdatnianie wody warszawa za pomocą odwróconej osmozy.

 

Proces ten przebiega w sposób bardzo złożony i uszeregowany pod ciśnieniem skierowanym w przeciwną stronę niż te działające w układzie możemy rozszczepić dany roztwór na dwie substancje o różnej gęstości. Przeprowadzenie takiego procesu jest możliwe w odpowiednio przygotowanych zbiornikach. Do ich wnętrza możemy dodać odpowiednio wyspecjalizowaną aparaturę i już wytwarzamy takie warunki jakie są niezbędne do uzyskania prawidłowych wyników. Podwójna osmoza jest wykorzystywana do odsalania wody morskiej i oczyszczania ścieków..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega odwrócona osmoza
Nick: