Dodany: 2011-12-23 13:31:35
 

Czym charakteryzują się gwintownice stacjonarneW momencie planowania remontu obejmującego wymianę instalacji kanalizacyjnej, gazowej czy nawet elektrycznej, zadbać musimy nie tylko o materiały. Niezbędne do jego przeprowadzenia będą także narzędzia i elektronarzędzia do obróbki wszelkiego rodzaju rur i prętów stalowych. Należą do nich między innymi gwintownice, giętarki czy przycinarki.

 

Przyrządy takie jak gwintownice występują w kilku odmianach. Te pozwalające na sprawną pracę z nawet trudnym w obróbce materiałem są najczęściej stacjonarne. Urządzenia te dzięki osadzeniu ich na stalowej lub (w nowszych modelach) aluminiowej konstrukcji stelaża, są stabilne i nawet przy trudnych zadaniach nic na niej nie tracą. Dzięki tej właściwości, gwintownice stacjonarne pozwalają na większą precyzję obróbki rur wszelkiego typu.

 

Często też majż one większe możliwości jeśli chodzi o prace z egzemplarzami o szerszym przekroju. Ich znaczną wadą są jednak rozmiary. Ważą też więcej od swoich ręcznych odpowiedniczek. Skutkiem tego, także ich transport i przechowywanie sprawiają więcej problemów, zwłaszcza w ciasnych pomieszczeniach magazynowych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym charakteryzują się gwintownice stacjonarne
Nick: