Dodany: 2011-12-23 13:44:06

 

Czym wyróżnia się gwintownica łopatkowaPlanując założenie lub doposażenie firmy budowlanej, remontowej czy wykończeniowej, należy dobrze zapoznać się z parametrami konkretnych elektronarzędzi, jakie zamierzamy nabyć. Wiele z nich bowiem występuje w kilku odmianach i wybranie tej najlepszej dla naszych celów wymaga pewnej wiedzy oraz doświadczenia. I tak jeśli chodzi choćby o gwintownice, to wyróżniamy ich dwa rodzaje: łopatkowe i ramkowe.

 

Różnią się one odrobinę technologią wykorzystana przy dostosowywaniu ostrzy do konkretnych wymiarów przekroju rury czy pręta, który zostać ma poddany procesowi gwintowania.  Gwintownice łopatkowe wyróżniają się tym, iż posiadają one na stałe zamontowany zestaw takich możliwości, w postaci płyty z otworami o różnej średnicy, z których wybieramy ten akurat pasujący.

 

Niektóre gwintownice mogą mieć ten panel ruchomy, inne zamontowany na sztywno. Ten model jest o tyle wygodny, że nie wymaga on ciągłej wymiany narzynek (różnej średnicy końcówek skrawających, zawierających ostrza) przy zmianie średnicy obrabianych rur, jak ma to miejsce w przypadku gwintownic ramkowych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym wyróżnia się gwintownica łopatkowa
Nick: