Dodany: 2011-12-23 13:53:19

 

Jakie zastosowanie mają gwintownicePlanując dokonanie remontu w domu lub mieszkaniu, obejmującego również ingerencję w niektóre instalacje (choćby kanalizacyjną czy gazową) pomyśleć musimy o urządzeniach do obróbki i modelowania rur oraz innych ich elementów. Świetnie nadają się do tego giętarki, przycinarki czy gwintownice.

 

Gwintownice mają bardzo szerokie zastosowanie, można nimi bowiem gwintować – tworzyć sieć nacięć i rowków na powierzchni – rury i pręty wykonane z wszystkich dostępnych materiałów: stali, miedzi, aluminium, tworzywa sztucznego (PCV). Ta duża uniwersalność wynika też z faktu sporej rozpiętości, jeśli chodzi o możliwości dopasowania narzynek (końcówek wykrawających) do średnicy rury czy pręta. Pozwala to pracować z wieloma rozmiarami rur na jednym urządzeniu. Gwintownice mają też pewną wadę: mogą dokonywać żłobień tylko po zewnętrznej stronie tulei. Ponadto są one dosyć drogim urządzeniem - w zależności od modelu to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

 

Mimo to gwintownice spotyka się zarówno w profesjonalnych zakładach produkcyjnych, firmach budowlano-remontowych jak i prywatnych domach amatorów majsterkowania..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakie zastosowanie mają gwintownice
Nick: