Dodany: 2013-12-23 10:31:11

 

Historia wynalezienia diody ledWiększość z nas nawet nie wie, że codziennie korzysta z żarówki led najtaniej. Nie jest to prawdopodobnie fakt, który zainteresuje wszystkich, ale może okazać się ważną informacją w momencie, kiedy zechcemy wyposażyć we właściwe oświetlenie nasz dom albo mieszkanie. Przecież żarówki led najtaniej jest bardzo oszczędna, wytrzymałe oraz oczywiście wydajne. Jednak jaka jest dokładnie historia wynalezienia tego oświetlenia?

 

Dioda LED jest dużo starsza, niż może nam się wydawać. Pierwsze wzmianki na temat żarówki led najtaniej pojawiały się już w latach dwudziestych dwudziestego wieku. Osobą, która jako pierwsza wpadła na pomysł wykorzystania diody LED, był Oleg Łosiew. Ona jako pierwszy zauważył, że diody stosowane w odbiornikach radiowych świecą.

 

Napisał nawet na ten temat kilkanaście artykułów. Jednak za wynalazcę diod uważa się Nicka Holoynaka, który w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku opracował sposób wykorzystania diody LED i ją wyprodukował. Jak więc widać, jest to wynalazek dość stary z długą historią, chociaż mogłoby się zdawać, że to nowa rzecz..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Historia wynalezienia diody led
Nick: