Dodany: 2013-12-23 10:36:19

 

Działanie diody led Wielu z nas posiada lub ma na co dzień kontakt z oświetleniem LED albo żarówki led najtaniej, jednak niewiele osób wie, jak dokładnie działają takie diody LED. Nie jest to może ten typ wiedzy, jaki jest nam niezbędny do funkcjonowania i życia, jednak mimo wszystko warto wiedzieć, jak działają rzeczy które nas otaczają i z których korzystamy. W jaki więc sposób działają żarówki led najtaniej?

 

Przede wszystkim warto wiedzieć, że diody LED korzystają z rekombinacji nośników ładunku. To oznacza, że do zbudowania takiej diody koniecznie jest nam potrzebny półprzewdonik. A najlepszym półprzewodnikiem, który spełnia wszystkie wymagania konieczne do stworzenia takiej diody, jest oczywiście arsenek galu. Jego właściwości sprawiają, że staje się on doskonałym źródłem promieniowania.

 

Z tego właśnie materiału zazwyczaj wytwarza się żarówki led najtaniej. Oczywiście diody wykorzystują zjawisko luminescencji do swojej pracy. jest to zjawisko emitowania przez materię promieniowania elektromagnetycznego pod wpływem czynnika pobudzającego.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Działanie diody led
Nick: