Dodany: 2013-12-23 11:04:14

 

Oświetlenie led - wadyJeśli zajmujemy się akurat wystrojem i oświetleniem naszego mieszkania, to na pewno spotkaliśmy się z pojęciem oświetlenia LED oraz żarówki led najtaniej. Jest to niezwykle popularne i coraz więcej osób decyduje się właśnie na taką formę oświetlenia domu. Jednak poza wszystkimi zaletami żarówki led najtaniej o których się mówi, oświetlenie LED ma też swoje wady.

 

Największą i najczęściej wytykaną wadą żarówki led najtaniej jest oczywiście cena. Oświetlenie LED jest bardzo drogie. Koszt jednej żarówki jest często kilkanaście wyższy, niż koszt zwykłej żarówki. Jeśli wymyślimy o wyposażeniu domu w takie oświetlenie, może to być dla nas decydujący fakt.

 

Ponadto, żarówki led najtaniej emitują zazwyczaj zimne światło, ponieważ LED emitujący ciepłe światło jest nowością na rynku i jest bardzo drogi. Zimne światło oświetlenia LED zmienia percepcję kolorów otaczających je przedmiotów. Co więcej, oświetlenie LED jest wrażliwe na temperaturę. W wysokich temperaturach pracy światło LED słabnie, co więcej taka wysoka temperatura może nawet doprowadzić do spalenia modułu LED i zniszczenia urządzenia..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Oświetlenie led - wady
Nick: