Dodany: 2011-12-23 13:42:26

 

Czym jest gwarancjaJeśli kupujemy jakieś towary lub usługi, chcemy mieć pewność, że są one wysokiej jakości i będą nam służyły długi czas – na przykład radio się nie zepsuje a położone przez fachowca panele się nie wypaczą. Dlatego też, wedle prawa polskiego, mamy możliwość reklamowania tych wadliwych na podstawie gwarancji, i nie ważne czy kupujemy solniczki za pięć złotych czy gwintownice za kilka tysięcy.

 

Gwarancja jest rodzajem rękojmi, jakiej udziela producent poprzez dystrybutora, stanowiącej zapewnienie, że sprzęt będzie działał bezawaryjnie, przynajmniej w określonym pisemnie przedziale czasowym. Dotyczy ona także elektronarzędzi takich jak gwintownice czy przyrzynarki. Przy czym, w przypadku droższych egzemplarzy, standardową dwudziestoczteromiesięczną gwarancję, często przedłużyć można (za dodatkowa dopłatą) o kilka miesięcy a nawet lat.

 

Jest to o tyle korzystne, że w takich przypadkach, wszelkie naprawy dokonywane są przez autoryzowany serwis, na koszt producenta. A jeśli gwintownice służyć nam mają latami, dobrze zadbać i o ten szczegół..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest gwarancja
Nick: