Dodany: 2013-12-23 10:20:34

 

Czym jest dioda ledChyba dla każdego z nas ważne jest to, jaką atmosferę mamy w swoim domu i w jaki sposób wystrój domu na nią wpływa. Jednym z elementów stosowanych do poprawy nastroju są żarówki led najtaniej. Zbudowane są one jak wiadomo z diod LED, jednak chyba nie każdy wie, czym dokładnie jest taka dioda LED.

 

Dioda LED emituje promieniowanie w zakresie światła widzialnego, jak również podczerwieni oraz ultrafioletu. Takie żarówki led najtaniej zostały wynalezione już kilkadziesiąt lat temu i od tamtej pory korzystamy z ich zalet. Takie żarówki led najtaniej stosowane są przede wszystkim w oświetleniu.

 

Przykładowe miejsca, w których spotkamy takie oświetlenie są deski rozdzielcze samochodów, światła aut, tablice informacyjne oraz oczywiście oświetlenie w naszych domach. Znajdziemy je również w bardzo ostatnio popularnych taśmach ledowych. Są one stosowane do oświetlenia szafek, półek oraz nawet całych pomieszczeń. Jak więc widać dioda LED nie jest niczym skomplikowanym i używamy jej w codziennym życiu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest dioda led
Nick: