Dodany: 2011-12-23 13:51:36

 

Czym są gwintowniceJeśli chcemy przeprowadzić poważniejszy remont domu lub mieszkania, obejmujący ingerencję w instalacje kanalizacyjną, gazową lub elektryczną, pomyśleć musimy nie tylko o potrzebnych do tego materiałach. Równie istotne, bo często niezbędne są różnego rodzaju specjalistyczne elektronarzędzia, takie jak choćby gwintownice.

 

Gwintownice, jak sama ich nazwa wskazuje, służą do gwintowania końcowych części rur i prętów z różnych materiałów – stali, miedzi, plastiku. Za pomocą specjalnych ostrzy – narzynek – żłobiony jest w tworzywie system rowków, tworzących gwint. Służą one do obróbki tylko zewnętrznych powierzchni rur (wewnątrz działać można tak zwanym gwintownikiem).

 

Istnieją dwa ich rodzaje, różniące się między sobą rozwiązaniami konstrukcyjnymi: gwintownice łopatkowe i ramkowe. Można też wybierać spośród modeli ręcznych lub stacjonarnych oraz elektrycznych oraz napędzanych siłą ludzkich mięśni. Kupując to urządzenie zwrócić należy uwagę na zakres, odnoszący się do rozmiarów rur, do których będzie ono pasowało..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są gwintownice
Nick: